مناظره انتخاباتی؛ داغ ترین پیامک این شب ها

 

 

وقتی صداوسیما دل ملت را شاد کرد؛

پیامک ها و اس ام اس های پس از اولین مناظره انتخاباتی

 

اولین مناظره میان هشت تن از نامزدان یازدهمین مرحله از انتخابات ریاست جمهوری عصر روز جمعه در حالی برگزار شد که به به مسابقه از کی بپرسم مرحوم نوذری شباهت بیشتری داشت.

متفاوت ترین پیامک ها : در این مناظره که حدود چهار ساعت به طول انجامید، نامزدها در دوبخش مفرح! حضور داشتند و در بخش نخست سه دقیقه فرصت بیان اظهارات خود را داشتند و پس از آن هفت نامزذ دیگر در زمانی 90 ثانیه ای باید به نقد وی می پرداختند.

برنامه مفرح صدا و سیما اما در بخش دوم وارد فاز جالب تری شد و در آن مجری برنامه که مرتضی حیدری (مجری که در مقبل اظهارات رییس جمهور تنها لبخند می زد) بود از هشت نامزد انتخابات خواست در پاسخ به سوالات وی تنها بله یا خیر بگویند!!!

اما این موضوع بلافاصله با واکنش تند محمدرضا عارف، معوان اول سید محمد خاتمی در دولت اصلاحات روبه رو شد و وی در اظهارات شدیدی چنین مناظراتی را توهین آشکار به شان و وقت ملت و همچنین کاندیداها برشمرد و اعلام کرد که به این سوالت پاسخی نخواهد داد که این مقاومت عارف که پس از آن با انتقاداتی از سوی محسن رضایی و حسن روحانی نیز همراه بود ، سبب تغییر رویه برنامه از سوی مجری شد.

تغییر رویه برنامه اما فضای مناظرات را به فضای مضحکتری سوق داد چراکه در آن مجری برنامه با نشان دادن تصاویری به کاندیداها از آنان خواست که نظرشان را اعلام کنند که در این میان نیز تنها دکتر عارف به این رویه اعتراض کرد.

همین موضوع سبب به راه افتادن موج پیامکی گسترده ای در سطح اپراتورهای تلفن همراه در کشور شد که بطوریکه در عرض کمتر از یک ساعت از اتمام مناظره تعداد قابل توجهی از این پیامکها به دست دارندگان تلفن همراه رسید.

برخی از این پیامک ها به شرح زیر است:

* ماست خوری و گاز زدن گلابی آویزان در درخت برنامه بعدی نامزدها در دومین مناظره.

* عموهای فیتیله ای هشت نفر شدند!

* محسن رضایی نسبت به خراب بودن زنگش در مناظره اعتراض کرد.

* مرحله بعدی مناظرات در استودیو آکادمی گوگوش!

* سعید جلیلی : کاش با اشتون مذاکره میکردم!

* نقاشی با مداد شمعی و آبرنگ خواسته بعدی صدا و سیما از نامزدها.

* جمله سازی، فینال مناظرات خواهد بود.

* مرحله بعد تصاویری از همسر نامزدها نشان داده خواهد شد و نظرات سایرین را خواهند پرسید!

* بازی مافیا میان هشت کاندیدا برگزار می شود.

* گرگم به هوا ، لی لی ، دزد و پلیس و طناب کشی مهم ترین بخش مناظرات بعدی خواهد بود.

* اجرای پانتومیم از سوی حیدری و تشخیص کاندیداها

* عمو پورنگ ، مجری بعدی مناظرات

* شیرین کاری نامزدها ، برنامه بعدی رسانه ملی!

 و ...

موارد دیگری نیز بودند که امکان طرح آنها وجود نداشت، اما در صورت دریافت یا مشاهده پیامک های جدیدتر ،به این لیست اضافه می شود.

/ 0 نظر / 25 بازدید