متفاوت ترین پیامک ها

پيامك ، داستانك ، شعرك و هرچيز كوتاه ديگر
 
تقارن اول محرم با روز دانشجو بی دلیل نیست...
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱٥  

 

امروز اولین روز از ماه محرم و آغاز سال جدید قمری است برای ما شیعیان اما روز اول محرم یادآور چیز دیگریست، چیزی که از همان کودکی با ما همراه است و انگار قرار است تا آخر هم بماند...

   محرم! ماهی که در روز دهم به اوج می رسد و مبدایی است برای تحول و پیشرفت دائمی شیعه ، مبدایی که انگار به شیعیان این اجازه را نمی دهد که در مقابل ظلم و تمامیت خواهی یزیدیان سکوت کنند. اصلا مگر می شود شهادت آن امام بزرگوار را به یاد بیاوری ، اهدافش را بشنوی و در مقابل ظلم سکوت کنی؟

   امسال آغاز این ماه که آن را ماه مبارزه و تسلیم نشدن در برابر ستم می نامند با روزی مقارن شده است که برای ایرانیان یادآور همان مبارزه با ظلم است اما این بار از جنس دانشجویی... هر دو قیام یک هدف را داشتند و هر دو سرکوب از یک تفکر نشات می گرفتند. تفکر تمامیت خواهی ظالمان و  هدف عدالت خواهی مردمان بود. عجیب نیست این شباهت وقتی می اندیشیم که همان پیروان مکتب حسین علیه السلام  و اهل بیت بودند که در ۱۶ آذر ۳۲ قیام کردند و کاری حسینی کردند. و با شهادتشان  عاشورایی دیگر  را به نام ۱۶ آذر را در تقویم ثبت کردند.

   حلول ماه مبارزه با ظلم و تقارنش با روز مبارزه با ظلم "۱۶ آذر " را گرامی میداریم و با امام مظلوم خود عهد می بندیم که تا قیام سبز مهدویت دست از مبارزه با یزیدیان و حرکت به سوی  هدف والای آن حضرت که همانا آزادگی و آزادی بود ، بر نمی داریم.

منبع: قلم